Rozrywka

Nowy rekord Guinessa. Ile lat ma najstarszy kot na świecie?

Kotka o imieniu Flossie została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Jest najstarszym żyjącym kotem na świecie.

Mieszkająca w Wielkiej Brytanii czarno-brązowa kotka została oficjalnie uznana za rekordzistkę w czwartek. Ma dokładnie 26 lat i 329 dni – w „ludzkich” latach byłoby to 120. Już słabo widzi i jest głucha, ale poza tym, jak ujawniła jej właścicielka, cieszy się dobrym zdrowiem.

Obecną właścicielką Flossie jest Vicki Green, która zaadoptowała ją w sierpniu. Kotka urodziła się w 1995 roku i była bezdomna. W pierwszych miesiącach życia błądziła w pobliżu szpitala Merseyside w Liverpoolu. Została zaadoptowana przez jego pracownika i żyła z nim 10 lat, aż do jego śmierci. Następnie trafiła do jego siostry, ale kobieta zmarła 14 lat później. Kotka trafiła do jej syna, a następnie do organizacji Cats Protection. Jej wolontariusze byli w szoku, kiedy dane weterynaryjne wskazały, że ma 27 lat.

Green powiedziała, że chciała adoptować starszego kota Flossie była pierwszym, którego zobaczyła na stronie tej organizacji, a kotka od razu jej się spodobała. Twierdzi, że nie spodziewała się, że zostanie rekordzistką. Dodała, że od początku zakładała, że zaadoptowany kot spędzi u niej „emeryturę”, więc spełnia wszystkie jej zachcianki.

 

Źródło: Autor:
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij