Najnowsze wiadomości z kraju

Nowicka złożyła projekt obowiązkowej edukacji seksualnej. “Polska młodzież musi wiedzieć czym jest prezerwatywa”

Wanda Nowicka domaga się obowiązkowej edukacji seksualnej w Polsce. W tym celu posłanka Lewicy złożyła w Sejmie projekt ustawy dotyczący tej kwestii.

Zdaniem Nowickiej edukacja seksualna jest “tak samo ważna, jak matematyka czy chemia”, o czym napisała na Twitterze. Do wpisu załączyła nagranie z konferencji prasowej, w którym tłumaczyła, iż polska młodzież “powinna wiedzieć” czym jej prezerwatywa, tabletka antykoncepcyjna,  choroby weneryczne, a także owulacja oraz kiedy można zajść w ciążę.

Jej zdaniem wiedza w tym zakresie powinna być przedstawiana przez wykwalifikowany personel szkolny, gdyż w jej opinii rodzice często nie umieją rozmawiać ze swoimi dziećmi na temat seksu albo nie posiadają wystarczającej wiedzy w tym temacie.

Wiedza nie boli, wiedza to mniej niechcianych ciąż, mniej dramatycznych wyborów, mniej aborcji. Wiedza jest czymś, co my dorośli musimy przekazywać młodym ludziom dla ich dobra – mówiła posłanka Lewicy.

Dlatego też zdecydowała się złożyć stosowny projekt w Sejmie, który wprowadzałby w Polsce obowiązkowe zajęcia z edukacji seksualnej, tak samo jak inne przedmioty szkolne typu geografia czy chemia. Ma również nadzieję, że nie będzie to łatwe do usunięcia albo zablokowania zajęcia lekcyjne przez “nawiedzonych fanatyków”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij