Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Nowe rozwiązania dotyczące ciepła pojawią się w najbliższych dniach

Wiceminister klimatu i środowiska Anna Łukaszewska-Trzeciakowska zapowiedziała, że nowe rozwiązania dotyczące ciepła pojawią się w ciągu najbliższych dni. Dotyczą m.in. dopłat do węgla.

Wiceminister powiedziała na antenie Polsatu zapowiedziała, że już wkrótce pojawią się nowe rozwiązania dot. planowanych dopłat do węgla. „Jesteśmy na ostatniej prostej” – stwierdziła dodając, że rząd poinformuje o nich, gdy będą gotowe. Podkreśliła, że nastąpi to „szybko, w ciągu dni”, a same propozycje będą hamować inflację.

„Planowo kolejne rozwiązania wprowadzamy pod obrady parlamentu i bardzo liczymy, że one będą przyjęte. Na razie są przyjmowane. Były dopłaty do węgla, były dopłaty do innych źródeł ciepła, ustawa o źródłach ciepła” – powiedziała – “W tej chwili (jest) ustawa o energii elektrycznej z mrożeniem dla obywateli limitów cen i za chwilę dojdziemy do kolejnych rozwiązań, które już komunikowaliśmy. Myślę, że na dniach zostaną one przedstawione opinii publicznej”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij