kradzież laptopów Najnowsze wiadomości z kraju

Nowe okoliczności zabójstwa w Gdańsku. Domniemany sprawca zmarł w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych

Po ujawnieniu w poniedziałek w windzie ciała mężczyzny, policja zatrzymała cztery osoby. W środę prokuratura podała, że trzy osoby zostały przesłuchane. Natomiast czwarta osoba, która miała ugodzić śmiertelnie nożem 59-latka, zmarła w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

W poniedziałek w bloku przy ul. Ciołkowskiego na gdańskiej Zaspie zostało znalezione ciało 59-letniego mężczyzny. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej, pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy przeprowadzili oględziny.W związku ze zdarzeniem zostały zatrzymane cztery osoby: dwie kobiety w wieku 54- i 77-lat oraz dwaj mężczyźni, w tym 47-latek, który – zdaniem prokuratury – podczas szarpaniny ugodził śmiertelnie nożem 59-latka w okolicę pachwiny.”Obie kobiety usłyszały zarzuty: nieudzielenie pomocy zaatakowanemu mężczyźnie i zacierania śladów” – przekazała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

Wyjaśniła, że obie kobiety były świadkami ugodzenia nożem pokrzywdzonego, który w wyniku odniesionej rany wykrwawił się i zmarł. “Mogły udzielić pomocy bez narażenia siebie bądź innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu poprzez chociażby powiadomienie odpowiednich służb ratowniczych” – mówiła.

Dodała, że drugi zarzut polega na tym, że kobiety wspólnie i w porozumieniu zacierały ślady przestępstwa, pomagając w ten sposób sprawcy uniknąć odpowiedzialności poprzez m.in. wyniesienie zwłok pokrzywdzonego z mieszkania i umieszczenie w windzie.

“Obie kobiety zostały przesłuchane i złożyły obszerne wyjaśnienia” – dodała prok. Wawryniuk. Zaznaczyła, że jedna z nich nie przyznała się do winy, natomiast druga z zatrzymanych przyznała się do zacierania śladów.

Prokuratura wystosowała wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie kobiet. W czwartek na odbyć się posiedzenie aresztowe.

47-latek, który – zdaniem prokuratury – podczas szarpaniny ugodził śmiertelnie nożem 59-latka, po zatrzymaniu został przewieziony do policyjnego pomieszczenie dla osób zatrzymanych i tam zmarł.

“W środę o godz. 7.30 funkcjonariusze stwierdzili brak oznak życia. Na miejscu była prokurator i biegły lekarz, który wskazał, że przyczyną śmierci mogła być niewydolność krążeniowa. Z oględzin na miejscu wynika, że brak jakichkolwiek śladów świadczących o działaniu osób trzecich” – podała prok. Wawryniuk.

Prokurator dodała, że w czwartek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn został przesłuchany w charakterze świadka. “Na tym etapie nie ma podstaw do postawienia mu zarzutów” – zaznaczyła prokurator.

Śledczy ustalili, że ciało 59-latka umieszczono w windzie dzień po zabójstwie.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij