Najnowsze wiadomości z kraju

Nowe informacje ws. Mariusza Kamińskiego. Trafił do celi szpitalnej

Mariusz Kamiński przebywa w jednoosobowej celi szpitalnej, nie mieliśmy możliwości spotkania z nim – powiedział Jarosław Sellin, który wraz z innym posłem PiS Jerzym Polaczkiem przyjechał do Aresztu Śledczego w Radomiu, gdzie osadzony jest były szef CBA. Nie wiemy, czy to docelowe miejsce jego pobytu – dodał.

Sellin i Polaczek przyjechali w czwartek po południu do Aresztu Śledczego w Radomiu, gdzie przebywa polityk PiS, były szef CBA Mariusz Kamiński, skazany na 2 lata więzienie w tzw. aferze gruntowej.

“Spotkaliśmy się z dyrektorem i wicedyrektorem aresztu. Uzyskaliśmy potwierdzenie, że poseł na Sejm posiadający immunitet, nasz kolega, były minister Mariusz Kamiński przebywa w tym areszcie. Jest w celi szpitalnej, bo podjął decyzję o strajku głodowym” – powiedział dziennikarzom Sellin. Zaznaczył, że nie spotkali się z Kamińskim.

“Takiej możliwości nie ma, mogą się z nim spotkać tylko członkowie najbliższej rodziny i prawnicy pana ministra. Mariusz Kamiński otrzymał informację od dyrekcji aresztu, że tutaj byliśmy, że chcieliśmy się z nim spotkać” – mówił poseł PiS. Dodał, że były szef CBA przebywa w jednoosobowej celi.

“Kategoria, z jaką zakwalifikowano go tutaj, to P1Z, czyli osoba która jest po raz pierwszy osadzona w areszcie czy w więzieniu. Miał możliwość zabrania osobistych rzeczy i leków, które miał ze sobą. Nie wiemy jak długo będzie tutaj przebywał. Dodał, że posłowie PiS „interesowali się też tym, na podstawie jakich pisemnych decyzji Mariusz Kamiński został przetransportowany do Aresztu Śledczego w Radomiu, tak daleko od swojego miejsca zamieszkania” (Warszawy- PAP).

„Złożyliśmy wniosek do dyrekcji Aresztu Śledczego w Radomiu o udostępnienie dokumentów, na postawie których ta decyzja została zrealizowana. Uzyskaliśmy obietnicę, że w tej sprawie otrzymamy odpowiedź w ciągu 14 dni na piśmie” – podkreślił.

„To jest skandal i hańba państwa polskiego, że niewinny człowiek, w dodatku poseł z immunitetem, w takich miejscach przebywa. Człowiek który został ułaskawiony przez prezydenta RP, a właściwa izba Sądu Najwyższego orzekła, że immunitet mu nie wygasł” – ocenił.

„Będziemy podejmowali wszelkie działania jako posłowie na Sejm, aby pan Mariusz Kamiński ułaskawiony przez prezydenta mógł wrócić na salę sejmową i brać udział w głosowaniach” – dodał Jerzy Polaczek.

Już po konferencji posłów PiS prezydent Andrzej Duda poinformował o wszczęciu – na prośbę żon Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika – postępowania ułaskawieniowego wobec obu polityków PiS. To będzie postępowanie w trybie prezydenckim – podkreślił Duda.

Źródło: PAP Autor: Janusz Majewski
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij