Najnowsze wiadomości ze świata

Nowe informacje o stanie zdrowia Roberta Ficy. Rząd ujawnia co z premierem Słowacji

Komisja lekarska uznała, że stan zdrowia Roberta Ficy stopniowo się poprawia. Tak wynika z informacji przekazanej przez słowacki rząd. Przypomnijmy, że premier tego kraju został postrzelony 15 maja.

Słowackiego premiera zaatakował 15 maja 71-letni Juraj C. Mężczyzna udał się do miejscowości Handlova, gdzie odbywało się wyjazdowe posiedzenie rządu. Zabrał ze sobą pistolet CZ 75B, który legalnie posiada od 1992 roku oraz dwa magazynki wypełnione amunicją.

Gdy polityk podszedł do zebranego tłumu, aby się przywitać, napastnik oddał w jego kierunku kilka strzałów. Fico odniósł poważne rany klatki piersiowej i brzucha. Natychmiast został przewieziony do szpitala w Bańskiej Bystrzycy, a tam przeszedł dwie operacje.

Stan zdrowia premiera Słowacji stopniowo się poprawiał. Teraz rząd przekazał kolejne, optymistyczne informacje.

Na podstawie wyników badań dzisiejsze posiedzenie komisji lekarskiej potwierdziło stopniową poprawę stanu zdrowia premiera – przekazano.

Zamachowiec, który strzelał do premiera został zatrzymany na miejscu zdarzenia i przewieziony do aresztu. Grozi mu 25 lat więzienia lub dożywocie, ponieważ usłyszał zarzut usiłowania morderstwa z premedytacją. Juraj C. zapewniał podczas przesłuchania, że nie zamierzał zamordować szefa słowackiego rządu. Jako motywy działania wskazał, że nie zgadza się z polityką rządu i ocenił ją jako „judaszową” wobec Unii Europejskiej.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij