Najnowsze wiadomości z kraju

Nowe informacje o mężczyźnie, który podpalił się przed konsulatem Ukrainy w Krakowie

Mężczyzna, który w czwartek rano podpalił się przed konsulatem Ukrainy w Krakowie, przeszedł operację. Jego stan jest krytyczny – wynika z informacji przekazanych PAP przez rzeczniczkę szpitala im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.

“Pacjent przeszedł operację. Jego stan jest krytyczny” – powiedziała PAP Edyta Przybylska, rzeczniczka prasowa Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.63-latek przebywa w Małopolskim Centrum Oparzeniowo-Plastycznym tego szpitala.Obywatel Ukrainy podpalił się przed godz. 8 w czwartek. Stał w kolejce do Konsulatu Generalnego Ukrainy przy ul. Belimy-Prażmowskiego 4. Nagle zaczął wykrzykiwać hasła w języku ukraińskim – według relacji świadków nawoływał rodaków do powrotu do Ukrainy, mężczyzn do walki za ojczyznę. Nieoczekiwanie 63-latek oblał się substancją łatwopalną i podpalił. Zaczął biec. Ogień ugasili policjanci z patrolu i świadek. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło mężczyźnie pilnej pomocy.

Sprawę wyjaśnia policja i prokuratura.

Jako pierwsze o sprawie podpalenia poinformowało Radio RMF FM.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. wikimedia commons/CC4.0/Darpaw

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij