Najnowsze wiadomości z kraju

Nowe fakty ws. ucieczki Tomasza Sz. Wiadomo jak zbiegł na Białoruś

Na jaw wychodzą nowe fakty w sprawie ucieczki byłego już sędziego na Białoruś. Pierwsze spekulacje mówiły o tym, że uciekł on do kraju Łukaszenki przez Turcję. Teraz rzecznik Prokuratury Krajowej ujawnił, w jaki sposób były sędzia opuścił kraj.

W poniedziałek w Mińsku odbyła się konferencja prasowa, na której Tomasz Sz. poprosił o azyl polityczny na Białorusi. Wyjaśnił, że wyjazd z kraju był wyrazem protestu przeciwko temu, jak prowadzona jest w Polsce polityka wobec Białorusi i Rosji.

Jako pierwsza o ucieczce byłego sędziego informowała „Rzeczpospolita”. Media informowały, że Tomasz Sz. mógł uciec do Mińska pod pretekstem urlopu w Turcji. Teraz spekulacje uciął rzecznik Prokuratury Krajowej, który ujawnił, jak wyglądało opuszczenie kraju przez byłego sędziego, za którym na początku przyszłego tygodnia ma zostać wystawiony list gończy.

Tomasz Sz. przekroczył granicę polsko-białoruską przez przejście Terespol-Brześć – powiedział prokurator Przemysław Nowak w rozmowie z polsatnews.pl.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij