Rozrywka

Nową miss Holandii został mężczyzna

Holandia wybrała swoją nową miss. Został nią 22-letni transpłciowy mężczyzna Rikkie Kolle.

Kolle zdobył w Holandii sławę w 2018 roku, kiedy wziął udział w tamtejszej edycji Top Model. Był drugim transpłciowym mężczyzną w historii tego programu i udało mu się dotrzeć do jego finału. W tegorocznej edycji zasiadł w jury.

W sobotę w teatrze Afas w Leusden Kolle został wybrany Miss Holandii 2023. Jest pierwszym mężczyzną, który zdobył ten tytuł. Jury powiedziało, że „promieniał przez cały program i poczynił największe postępy” w jego trakcie. Nie ukrywali też, że na decyzję miała wpływ jego orientacja i aktywizm na rzecz LGBT. „Ma mocną historię z jasną misją” – powiedzieli dodając, że będą zadowoleni ze współpracy z nim.

Kolle będzie mógł używać tego tytułu do przyszłorocznych wyborów. Będzie również reprezentował Holandię na wyborach Miss Universe w Salwadorze. Będzie już drugim mężczyzną, który wystartuje w tym konkursie. W 2018 roku Hiszpanię reprezentował Angela Ponce. Miss Universe jest wybierana od 1952 roku. W dotychczasowej historii tego konkursu tytuł zdobyła tylko jedna Holenderka, Angela Visser w 1989 roku.

Źródło: Stefczyk.info na podst. AD.NL Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij