Najnowsze wiadomości ze świata

Nocny atak na Lwów. Rosjanie zbombardowali miasto, są ofiary. Zełenski: “Z pewnością wróg otrzyma mocną odpowiedź”

To był jeden z największych ataków na miasto od czasu rozpoczęcia wojny. Cztery osoby nie żyją, kolejne 34 są ranne.

W czwartek 6 lipca o czwartej nad ranem rosyjskie rakiety uderzyły na miasto. Celem rosyjskiego bombardowania była infrastruktura cywilna. Jedna z rakiet uderzyła w budynek mieszkalny. Jak poinformował mer Lwowa Andrij Sadowy, na miejscu zdarzenia trwa akcja ratunkowa.

W obszarze dotkniętym atakami dalej mogą się znajdować poszkodowani pogrzebani pod gruzem. W akcję zostały zaangażowano wszystkie służby znajdujące się w mieście. Mer dodał również, że osoby, które straciły mieszkania, zostaną umieszczone w hotelach na koszt miasta.

Zełenski: będzie mocna odpowiedź w stronę wroga:

Po nocnym ataku na miasto prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zabrał głos w mediach społecznościowych, gdzie wyraził swoje kondolencje dla najbliższych osób zamordowanych. Prezydent Ukrainy dodał, że atak spotka się z “mocną odpowiedzią”. Zełeński  zamieścił również film nagrany z miejsca wydarzenia, który pokazuję skalę zniszczeń dokonanych przez rosyjski atak.

Do ataku odniósł się także ukraiński ambasador w Polsce Vasyl Zvarych, który napisał na mediach społecznościowych o nasilającym się barbarzyństwie Rosjan. W swoim wpisie apelował o pomoc ze strony „wolnego świata”. Podkreślił przede wszystkim zapotrzebowanie na broń i amunicję dla ukraińskiej armii.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red.
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij