Najnowsze wiadomości z kraju

Nocna ewakuacja pasażera z promu Stena Spirit

W nocy poniedziałku na wtorek załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach przeprowadziła ewakuację medyczną z promu Stena Spirit, który płynął do Szwecji. Pasażer promu z objawami obrzęku płuc został przetransportowany do szpitala.

“Na pokładzie Stena Spirit, promu płynącego ze szwedzkiej Karlskrony do Gdyni, w nocy stan zdrowia jednego z pasażerów pogorszył się” – podała PAP rzeczniczka Stena Line Agnieszka Zembrzycka.

Zaznaczyła, że pasażer otrzymał pomoc medyczną na pokładzie ale ze względu na możliwe dalsze pogorszenie jego stanu zdrowia, SAR z Gdyni zadysponował helikopter ratowniczy.

Rzecznik Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej kmdr ppor. Marcin Braszak przekazał, że załoga SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach przeprowadziła akcję ewakuacyjną z promu między północą a godz. 2.20. “W chwili podjęcia poszkodowanego prom znajdował się ok 50 mil morskich na północ od Ustki” – relacjonował i dodał, że pasażera z objawami obrzęku płuc ewakuowano na stały ląd, a następnie przewieziono do szpitala.

Zaznaczył, że była to 20 akcja ratownicza przeprowadzona przez lotników SAR z BLMW w tym roku.

Rejs promu nie uległ opóźnieniu.

Źródło: PAP Autor: Piotr Mirowicz
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij