CBA Najnowsze wiadomości z kraju

Niszczenie państwa trwa w najlepsze. Siemioniak zapowiedział początek prac nad likwidacją CBA

– Zaczęliśmy prace nad tym projektem, więc wymaga to na przygotowanie kilku tygodni, potem procedura rządowa, uzgodnienia międzyresortowe, potem Sejm, Senat – powiedział minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak zapytany w Radiu Plus o kwestie likwidacji CBA.

Minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak powiedział, że prace legislacyjne w tym obszarze to “nie powinny być jakieś szybkie wrzutki, projekty poselskie” tylko “porządny, przekonsultowany rządowy projekt”. “Intencja koalicji jest jasna: walka z korupcją musi nawet być bardziej intensywna i inne instytucje trzeba do tego przygotować” – zaznaczył Siemoniak.

Dodał, że będzie proponował, żeby robiło to CBŚP lub nowa struktura w policji na wzór CBŚP, tylko dedykowana do walki z korupcją.

“Dyskutuję o tym z policjantami, z ekspertami, czy CBŚP powinno się dociążać jeszcze walką z korupcją (…), czy powinna być centralna struktura też do walki z korupcją” – wskazał minister koordynator służb specjalnych.

Podkreślił, że CBA nie powinno się zajmować korupcją w małej gminie. “ABW ma takie zadania dziś od samego początku walki z korupcją na stanowiskach kierowniczych. Powinno ten pion mieć wzmocniony” – dodał Siemoniak.

Zaznaczył również, że jeżeli chodzi o cały segment, który dotyczy sprawdzania, kontroli oświadczeń majątkowych polityków wszystkich szczebli, zeznań podatkowych to powinna się tym zajmować Krajowa Administracja Skarbowa. “Oni to mają w swoich komputerach. Tam powinni być ci, którzy to kontrolują. Wydaje mi się, że jest jakimś marnotrawstwem w skali państwa, że służba specjalna zatrudnia ludzi, którzy setki tych oświadczeń majątkowych sprawdzają, kontaktują się z Krajową Administracją Skarbową, gdy mają wątpliwości” – powiedział Siemoniak.

Zapewnił, że “jest otwarty na dyskusje z ekspertami”. “W świetle obecnych przepisów KAS ma bardzo dużo możliwości zweryfikowania każdej złotówki, która jest na naszym koncie, czy każdej części majątku” – zaznaczył minister koordynator służb specjalnych.

Źródło: pap/stefczyk.info Autor: Aleksandra Kuźniar/pf
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij