Rozrywka

Dzikie pląsy w Sejmie w Środę Popielcową. Tak posłanki Koalicji Obywatelskiej i Lewicy szanują polskie tradycje

W Środę Popielcową, w ramach feministycznej inicjatywy ˝Nazywam się miliard˝ w Sejmie zatańczyły posłanki Lewicy i Koalicji Obywatelskiej. Na udostępnionym w portalu X filmie widać, m. in. Klaudię Jachirę, Katarzynę Kotulę, Wandę Nowicką i inne parlamentarzystki. Celem inicjatywy jest walka z przemocą wobec kobiet. 

Przypomnijmy, Środa Popielcowa rozpoczyna w Kościele katolickim trwający 40 dni okres Wielkiego Postu, który przygotowuje do największej chrześcijańskiej uroczystości Wielkanocy, czyli świąt Paschalnych, podczas których celebruje się mękę, śmierć i Zmartwychwstanie Syna Bożego.

Ten czas jest nawiązaniem do czterdziestodniowego pobytu Chrystusa na pustyni, gdzie pościł i był kuszony przez szatana. Dla wiernych jest on wezwaniem do nawrócenia, czyli do przemiany swojego życia oraz zmierzenia się z tym, co niszczy ich relację z Bogiem czy oddala od Niego.

Właśnie w Środę Popielcową posłanki Lewicy i Koalicji Obywatelskiej postanowiły zorganizować w Sejmie polską wersję akcji “One billion rising” (w pol. wersji “Nazywam się miliard”), którą zapoczątkowała w 2011 roku działaczka feministyczna Eve Ensler. Pląsy w Sejmie zapowiedziała kilka dni wcześniej posłanka Jachira, w czasie pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy “Tak dla rodziny, nie dla gender”.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij