Najnowsze wiadomości ze świata

Niezwykłe zdjęcie z Ukrainy. Psy cierpliwie stoją w kolejce po jedzenie

Internet obiegło poruszające zdjęcie z Ukrainy. Widać na nim jak psy, niczym ludzie, cierpliwie czekają w kolejce. Zwierzęta ustawiły się do zainstalowanej przez wolontariuszy misce z karmą dla bezdomnych psów.

Bestialstwo żołnierzy Putina uderza nie tylko w ludzi, ale także w zwierzęta. Niektóre z nich giną, inne błąkają się po bombardowanych ulicach, ponieważ straciły swoje domy. Pomagać takim zwierzętom decydują się wolontariusze.

To właśnie oni stworzyli w Kramatorsku specjalny punkt, który ma zapewnić bezdomnym psom pożywienie. W mieście została zainstalowana specjalna miska z karmą.

O efektach inicjatywy dla czworonogów poinformował na Twitterze jeden z wolontariuszy. Opublikował on zdjęcie, na którym widać jak psy cierpliwie czekają w kolejce do miski. „Nigdy czegoś takiego nie widziałem” – przyznał Nate Mook, prezes organizacji World Central Kitchen. „Wczoraj zamontowaliśmy stację żywienia dla zwierząt w Kramatorsku (przy waszym wsparciu). Dziś rano ukraińskie psy stały w kolejce do jedzenia” – napisał. Dodał, że wolontariusze ryzykują życiem, ratując psy i koty.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij