Rozrywka

Nieznana piosenka Krzysztofa Krawczyka odnaleziona po latach!

Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów muzyki Krzysztofa Krawczyka. Telewizja Polska opublikowała nieznany dotąd utwór jednego z najpopularniejszych polskich piosenkarzy ostatniego półwiecza. Utwór został po raz pierwszy wyemitowany w programie “Teleexpress” z okazji drugiej rocznicy śmierci artysty.

Jak czytamy na portalu TVP.info, piosenka „Jak na imię miał ten dzień” została napisana i nagrana w 1978 roku, a w swoim archiwum odnalazł ją kompozytor, autor muzyki do utworu –  Aleksander Maliszewski. Autorami tekstu piosenki są często współpracujący z polskimi gwizdami Zbigniew Adrjański i Jacek Podkomorzy.

Krzysztof Krawczyk był jednym z najbardziej popularnych polskich muzyków. Jeden z najsłynniejszych barytonów przez wiele lat był wokalistą zespołu Trubadurzy. Solową karierę rozpoczął w 1973 roku. Koncertował w wielu miejscach na całym świecie. Zmarł 5 kwietnia 2021 roku w wieku 74 lat.

Utworu można odsłuchać pod tym LINKIEM.

 

Źródło: Stefczyk.info/na podst. TVP info Autor:
Fot. TVP.info

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij