Wiadomości sportowe z kraju i świata

Niewiele zabrakło do medalu IO. Kamil Stoch tuż za podium w konkursie na dużej skoczni

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w konkursie skoków narciarskich na dużym obiekcie igrzysk w Pekinie. Złoty medal zdobył Norweg Marius Lindvik. Drugi był mistrz olimpijski ze skoczni normalnej Japończyk Ryoyu Kobayashi, a trzeci Niemiec Karl Geiger.

Lindvik pokonał prowadzącego po pierwszej serii Kobayashiego o 3,3 pkt. Strata kolejnych zawodników była już wyraźna. Geiger okazał się gorszy o 14,8 pkt, a Stoch o 18,9.

Na 18. miejscu uplasował się Piotr Żyła. Paweł Wąsek był 21., a Dawid Kubacki 26.

Po pierwszej serii konkursu w klasyfikacji prowadził Ryoyu Kobayashi, który ustanowił rekord obiektu, skacząc na 142 metr. Drugi był późniejszy zwycięzca Marius Linvik, który skoczył 140,5m. Podium zamykał Słoweniec Timi Zajc – 138,5. Na półmetku konkursu Kamil Stoch zajmował 4. miejsce tracąc do lidera 6,7 pkt, a do najniższego miejsca na podium 0,4 pkt.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP Autor: MS