Najnowsze wiadomości z kraju

Nietrzeźwy kierujący próbował zdać egzamin na prawo jazdy. Prawo jazdy stracił… za jazdę pod wpływem alkoholu

Szczecińscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który próbował zdać egzamin na prawo jazdy. 47-latek w wydychanym powietrzu miał blisko promil alkoholu. W przeszłości stracił już prawo jazdy za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

Patrol szczecińskiej drogówki został skierowany na interwencję do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie. Mężczyzna, który podchodził do egzaminu na prawo jazdy miał być nietrzeźwy. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 47-letniego mężczyzny i okazało się, że wydmuchał on blisko promil alkoholu.

“Badany kierujący sam przyznał się, że pił wczoraj wieczorem piwo. Uważał, że jest trzeźwy i może uczestniczyć w egzaminie państwowym na prawo jazdy” – przekazała Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

“Obecny na miejscu egzaminator potwierdził, że kierujący zdążył wykonać na placu manewrowym zadanie cofania po łuku drogi, wykonał go poprawnie i wtedy to egzaminator wszedł do pojazdu i wyczuł od mężczyzny woń alkoholu” – dodano.

Mężczyzna został przewieziony na komisariat. Już wcześniej szczecinianin stracił prawo jazdy za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Źródło: (PAP) Autor: misz/ apiech/
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij