Najnowsze wiadomości ze świata

Niespotykana decyzja papieża Franciszka. Historyczna nominacja kobiety w Watykanie

Takiej nominacji jeszcze nie było w historii Watykanu. Papież Franciszek podczas wyboru dwójki nowych podsekretarzy Synodu Biskupów dokonał historycznej decyzji, desygnując na to stanowisko kobietę.

Nominację na podsekretarza Synodu Biskupów uzyskała siostra Nathalie Becquart i będzie ona pierwszą kobietą na tak wysokim stanowisku w Watykaniu.

-Nominacja pierwszej kobiety w historii na tak ważne stanowisko świadczy o tym, że “na drogach synodalnych głos Ludu Bożego ma szczególne miejsce i ważne jest znalezienie sposobu sprzyjającego uczestnictwu w nim wszystkich ochrzczonych – uważa kardynał Mario Grecha, sekretarza generalnego Synodu Biskupów w rozmowie z serwisem Vatican News.

Becuart jest pochodzącą z Francji ksawerianką. Przez 10 lat nadzorowała Krajową Służbę Ewangelizacji Młodzieży i Powołań w ramach Konferencji Biskupów Francji. Siostra zakonna już wcześniej pracowała w Synodzie Biskupów przez ok. 3 lata, pełniąc stanowisko konsultorki Sekretariatu Generalnego.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij