Najnowsze wiadomości z kraju

Niespodziewana deklaracja Kaczyńskiego: “Będę kandydował, ale na pewno ostatni raz”

Jarosław Kaczyński w rozmowie z “Rzeczpospolitą” powiedział, że “jak minie COVID minie, to odbędzie się kongres i wybory w PiS-ie”. Wicepremier przyznał też, iż będzie kandydował, jednak po raz ostatni.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości został zapytany, czy 78-letni Joe Biden jest dla niego modelem obecności w polityce. Kaczyński stwierdził, że w Polsce “nie ma tradycji gerontokracji”, podkreślając, że dawniej było dla niego oczywiste, iż “rządza ludzie starzy”. Przyznał jednak, że z biegiem czasu zaczęło się to zmieniać.

-Warto wierzyć starym, wielkim instytucjom. Wiek kanoniczny w Kościele to 75 lat. To wystarczy. Ale to nie oznacza, że będę w polityce do tego wieku. Może odejdę wcześniej – powiedział wicepremier.

Według Kaczyńskiego wszystko zależy od decyzji partii, w której obecnie jest “dużo młodych, energicznych ludzi, którzy mogliby go doskonale zastąpić”. Polityk podkreśla, że nie jest to zapowiedź jego odejścia, to jednak przyznaje, iż z kolejnym kongresem i wyborami partii, będzie kandydował ostatni raz.

Na razie jednak nie wiadomo, kiedy odbędzie kolejny kongres PiS. Początkowo był zaplanowany na jesień, jednak wraz ze wzrostem zakażeń został przesunięty. najprawdopodobniej na początek przyszłego roku.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Tysol.pl Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij