Foreign Ministers' Meeting in Japan Najnowsze wiadomości ze świata

Niemieckie MSZ: Strefę Gazy opuściło ponad 200 Niemców i członków ich rodzin

Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock przekazała w środę, że Strefę Gazy opuściło ponad 200 Niemców i członków ich rodzin.

“Wielkie podziękowania dla naszych partnerów w Egipcie za ich wsparcie” – napisała Baerbock w serwisie X. Rząd federalny będzie kontynuował prace, “aż każdy Niemiec, który będzie chciał opuścić kraj, będzie mógł to zrobić”.

Szefowa niemieckiej dyplomacji po raz kolejny wezwała również do humanitarnego zawieszenia broni w wojnie w Strefie Gazy, aby złagodzić trudną sytuację tamtejszych cywilów.

Obrazy ze Strefy Gazy nie pozostawiają nikogo obojętnym, “dlatego tak mocno opowiadam się za humanitarnym wstrzymaniem ognia” – napisała szefowa MSZ. Zaznaczyła, że przeprowadziła “niezliczone rozmowy i rozmawiała ze wszystkimi partnerami o tym, jak możemy wreszcie doprowadzić do humanitarnego wstrzymania ognia (…)”.

Podkreśliła, że ta propozycja musi stać się w końcu rzeczywistością. Ludzie w Strefie Gazy potrzebują wody, chleba i opieki medycznej; najciężej ranni muszą być wreszcie leczeni – zaznaczyła Baerbock.

Źródło: (PAP) Autor: bml/ adj/
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij