Najnowsze wiadomości z kraju

Niemieckie materiały dla nauczycieli szkalują Polskę. Konsulat RP interweniuje

Konsulat Generalny RP w Monachium poinformował w piątek na Twitterze, że podejmuje oficjalną interwencję w sprawie szkalujących Polskę materiałów dla niemieckich nauczycieli, opublikowanych na stronach jednej z agencji rządu Niemiec.

Konsulat Generalny RP w Monachium podejmuje oficjalną interwencję w sprawie materiałów dla niemieckich nauczycieli, opublikowanych na stronach Pełnomocnika UBSKM, zawierających SKANDALICZNY i NIEDOPUSZCZALNY passus szkalujący Polskę, polskie matki, rodzinę, religię katolicką, tradycję i kulturę – napisano na Twitterze polskiej placówki.

Na dołączonym do wpisu zrzucie z ekranu widać fragment tekstu z materiałów opublikowanych na stronie UBSKM, czyli niezależnego pełnomocnika w kwestiach dotyczących seksualnego wykorzystywania dzieci, który – jak poinformowano na stronie tegoż UBSKM – jest agencją rządu federalnego.

Matka niczego nie podejrzewa, a chłopiec nie podjął jeszcze próby zwierzenia się jej. Wie, że jego rodzice trzymają się razem (…), a matka podziwia ojca. Poza tym ojciec wyjaśnił mu, że matka, która pochodzi z Polski i jest wierzącą katoliczką, nienawidzi gejów i odrzuci go jako syna. Inni członkowie rodziny również podzieliliby tę postawę – czytamy w materiale, w sprawie którego podejmuje interwencję polski konsulat.

Cytat pochodzi z cyfrowego kursu podstawowego dla chronienia uczniów przed wykorzystywaniem seksualnym, zatytułowanego “Was ist los mit Jaron?” (Co się dzieje z Jaronem?).

Źródło: PAP Autor: bml/ mal/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Kolejny incydent na granicy z Białorusią. Zniszczono karetkę

0 0

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij