Najnowsze wiadomości ze świata

Niemiecki polityk został pobity do nieprzytomności

W sobotę w Dreźnie doszło do groźnego incydentu. Kandydat SPD na europosła został pobity do nieprzytomności w trakcie wieszania plakatów wyborczych.

Matthias Ecke jest czołowym kandydatem SPD w Saksonii. W sobotę wieczorem wieszał plakaty wyborcze. Henning Homan, szef lokalnych struktur tej partii, powiedział dziennikowi Bild, że nagle podeszło do niego i jego ludzi trzech lub czterech mężczyzn. Zwyzywali ich, a potem zaczęli go bić.

Według Bilda polityk stracił podczas ataku przytomność. Napastnicy mieli też połamać mu kości. Trafił do szpitala, a partia poinformowała, że będzie musiał przejść operację. Sprawę bada landowa policja kryminalna LKA.

Wcześniej, w tym samym rejonie, pobito mężczyznę, który wieszał plakaty wyborcze Partii Zielonych. Władze podejrzewają, że stoją za tym ci sami ludzie. Świadkowie twierdzą, że byli to młodzi, ubrani na czarno mężczyźni. Tego samego dnia policja z Essen ujawniła, że prowadzi śledztwo w sprawie ataku na Kaia Gehringa z Partii Zielonych i lokalnego polityka Rolfa Flissa.

SPD obwinia o ten atak skrajną prawicę i AfD. Minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser ostrzegła, że kraj dotyka „nowy wymiar antydemokratycznej przemocy”. Policja z Saksonii poinformowała, że tylko w tym landzie odnotowano już 112 przestępstw związanych z lokalnymi lub europejskimi wyborami.

Źródło: Stefczyk.info na podst. DW Autor: WM
Fot. Gegeours CC BY-SA 3.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij