Najnowsze wiadomości ze świata

Niemiecki nastolatek zdewastował słynny zabytek

Włoska policja aresztowała w Rzymie 17-letniego ucznia z Niemiec. Wcześniej wydrapał swoje imię na ścianie Koloseum.

Jak informuje włoska agencja ANSA, młody Niemiec był częścią wycieczki szkolnej. Obsługa Koloseum zauważyła, że drapie jego ścianę. Wezwali Karabinierów, którzy aresztowali chłopca. Najprawdopodobniej chciał wydrapać swoje imię, uszkodził zabytkowe cegły na parterze.
ANSA poinformowała, że nastolatkowi towarzyszył nauczyciel, ale na razie nie jest jasne, czy widział, co robi. Młody Niemiec miał dostać „karę administracyjną”, ale nie ujawniono jej szczegółów.

To już co najmniej trzeci akt wandalizmu Koloseum w ostatnim czasie. Pod koniec zeszłego miesiąca zatrzymano Brytyjczyka pochodzenia bułgarskiego, który wydrapał na jego ścianie swoje imię i imię jego partnerki. Później tłumaczył, że… nie wiedział, że to zabytek. W piątek natomiast nagrano nastolatkę ze Szwajcarii, która próbowała wydrapać na nim swoje inicjały. Policja już ją namierzyła, grozi jej kilka dni więzienia i do 15 tysięcy euro grzywny.

Źródło: Stefczyk.info na podst. DW Autor: WM
Fot. FeaturedPics CC BY-SA 4.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij