Publicystyka

Niemiecka polityk opublikowała nagranie o Holokauście. Zgadnijcie jak nazwano w nim Auschwitz

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen opublikowała okolicznościowe nagranie z okazji Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Auschwitz nazwano w nim „polskim obozem”.

Von der Leyen opublikowała krótkie nagranie na swoim Twitterze. Widać na nim, jak różne osoby, w tym ona sama, wspominają ofiary niemieckiego ludobójstwa. „Obecnie liczba aktów antysemickich niepokojąco się nasila. Naszym obowiązkiem jest chronić i zapewniać godne życie Żydów w Europie” – napisała.

Występujące w tym filmiku osoby piszą ręcznie nazwiska ofiar na kartkach, po czym podnoszą je do kamery. Nałożono na nie napisy z datami ich urodzin i śmierci i miejscami, w których zginęli. Właśnie to wywołało kontrowersje, gdyż w wypadku obozu w Oświęcimiu napisali „Auschwitz, Poland”. Autorzy potraktowali podobnie inne miejsca kaźni – nigdzie nie znalazła się informacja, że znajdowały się na terenach pod niemiecką okupacją.

“Tak, podczas Dnia Pamięci o Holokauście pamiętamy, że w czasie II wojny światowej w wielu krajach europejskich znajdujących się pod okupacją niemiecką istniały niemieckie obozy koncentracyjne i zabito tam miliony Żydów. W czasach, gdy narasta antysemityzm, musimy pielęgnować pamięć o ofiarach i korzeniach zła, aby zapobiec mu w przyszłości” – skomentował szef BBN Jacek Siewiera. “Poprawnym terminem powinien być ‘niemiecki nazistowski obóz śmierci w okupowanej Polsce’, ponieważ użycie pełnego, dokładnego terminu pomoże w promowaniu historycznie dokładnej narracji i prawidłowej identyfikacji Niemiec jako jedynych odpowiedzialnych za okropności obozów śmierci podczas II wojny światowej” – dodał poseł Arkadiusz Mularczyk.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. pzk net

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij