Najnowsze wiadomości z kraju

Niemiecka gazeta pisze o Polsce. „Zbroi się jak żaden inny kraj NATO”

Na łamach niemieckiej gazety „Die Welt” ukazał się komentarz oceniający współpracę między Polską a Koreą Południową. Według autora „Polska zbroi się jak żaden inny kraj NATO”.

W tekście dziennikarza „Die Welt” Philippa Fritza można przeczytać, że kontrakt Polski z Koreą Południową „usuwa w cień inne europejskie plany zbrojeniowe”. Przypominając, że rząd w Warszawie zakupił ponad 1000 czołgów, 648 haubic oraz 48 myśliwców FA-50, autor tekstu ocenił, że „Polska zbroi się jak żaden inny kraj NATO”. Fritz stwierdził, że ze względu na fakt, że Korea Południowa nie należy do Sojuszu Północnoatlantyckiego porozumienie Polski z tym krajem „zaskoczyło wielu zagranicznych obserwatorów”.

„Polscy politycy widzą podobieństwa pomiędzy swoim krajem a Republiką Korei, która w ciągu kilku dekad z biednego państwa stała się jedną z wiodących gospodarek świata” – napisał dziennikarz „Die Welt”. Przypomniał także słowa Jarosława Kaczyńskiego z 2015 roku. Mówił on wówczas, że Korea Południowa to „wzór azjatyckiego państwa.

Fritz uważa, że Polska jest na czele Unii Europejskiej. „Jej gospodarka rośnie nawet o pięć procent. Kto dziś odwiedza Warszawę z jej szklanymi wieżowcami, obserwuje biznesowe tempo, musi pomyśleć o azjatyckich megamiastach jak Seul” – porównał autor.

Źródło: stefczyk.info/na podst.dorzeczy Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij