Najnowsze wiadomości ze świata

Niemiec przez lata gwałcił staruszki, którymi miał się opiekować

Ofiarami 51-letniego opiekuna Torbena S. były bezbronne, schorowane i cierpiące na demencję starsze kobiety z domu opieki w Ennepetal na zachodzie Niemiec. Mężczyzna miał je wykorzystywać seksualnie przez lata oraz filmować swoje czyny. Według informacji portalu dziennika “Bild”, liczba możliwych ofiar wzrosła z dziewięciu, o których informowano na początku do 19.

“Skala zszokowała śledczych: do tej pory zidentyfikowano 19 ofiar. Niektóre z nich już zmarły” – pisze portal. Nie wszystkie dyski twarde przejęte podczas przeszukania zostały zbadane, a ofiary zidentyfikowane. “Liczba ta może jeszcze wzrosnąć, policja i prokuratorzy są tego pewni” informuje “Bild”.

Sprawę odkryto przez przypadek: kolega przyłapał Torbena S. nago w pokoju rezydentki o godz. 4.45 rano 30 czerwca, kiedy S. pochylał się nad nią. “Anonimowy list do policji również odgrywa rolę w śledztwie” – relacjonuje “Bild”.

Dom w Ennepetal-Voerde w Nadrenii Północnej-Westfalii ma niecałe 100 miejsc. Domniemane ofiary nie mogą zostać przesłuchane ze względu na ich niepełnosprawność – przekazała prokuratura. Dodano, że jak dotąd nie ma informacji, by nagrania zostały przekazane lub opublikowane w sieci.

Nadal nie jest jasne, jak często opiekun faktycznie znęcał się nad pensjonariuszami z ciężką demencją – oskarżony milczy od czasu aresztowania 13 lipca. Przebywa w areszcie w Wuppertalu.

 

Źródło: PAP Autor: Z Berlina Berenika Lemańczyk
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij