Publicystyka

Niemcy znowu donoszą na Polskę. Naczelny “Onetu” nie kryje radości?

 – Stowarzyszenie niemieckich dziennikarzy apeluje do KE o zajęcie się rynkiem prasy w Polsce – poinformował na Twitterze redaktor naczelny niemiecko-szwajcarskiego polskojęzycznego portalu Onet.pl, a w komentarzach pod opublikowanym przez siebie linkiem z uporem godnym lepszej sprawy bronił decyzji niemieckich dziennikarzy i atakował polski rząd.

Co więcej, Węglarczyk wyraził oburzenie, że polskie państwo raczy podejmować korzystne dla siebie decyzje biznesowe. Zdaniem Węglarczyka “polskie państwo powinno wspierać polski kapitał we wszystkich gałęziach gospodarki, a tego nie robi, wspiera natomiast siebie w gospodarce. ” – dodał w jednym z komentarzy.

Co ciekawe naczelny Onet.pl, atakując repolonizację mediów, zdaje się nie dostrzegać, że przepisy dotyczące rynku medialnego nad Łabą są dużo surowsze wobec zagranicznego kapitału niż analogiczne w Polsce. Rozumiemy lojalność wobec pracodawcy, ale czy powinna ona być większa niż wobec własnego kraju?

Ciężko to skomentować, stąd pozwolimy sobie zamieścić jeden z najtrafniejszych komentarzy w tym temacie autorstwa publicysty i pisarza Wojciecha Muchy. Autor “Miasta Noży”, odpowiadając Węglarczykowi  posłużył się cytatem z jednej piękniejszych piosenek Andrzeja Garczarka “przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał”.

Źródło: Autor: Piotr Filipczyk
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij