Najnowsze wiadomości z kraju

Niemcy ze wstydu opuściły flagi

Ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel poinformował, że z okazji rocznicy wybuchu II Wojny Światowej niemieckie placówki dyplomatyczne opuściły flagi do połowy masztu.

Dokładnie 80 lat temu niemieckie wojska przekroczyły polską granicę, rozpoczynając tym samym II Wojnę Światową. „80 lat temu z Niemiec wyszła straszliwa wojna, za której zbrodnie my, Niemcy, pozostaniemy odpowiedzialni na zawsze” – napisał Nikel na swoim oficjalnym Twitterze.

„Chylimy czoła przed milionami ofiar” – dodał – „Na znak wstydu i bólu wszystkie niemieckie placówki dyplomatyczne opuściły dziś flagi do połowy masztu”.

Nikel zilustrował swój wpis zdjęciami ambasady Niemiec w Warszawie i konsulatów we Wrocławiu, Krakowie, Opolu i Gdańsku. Widać na nim opuszczone do połowy masztów flagi Niemiec i UE.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij