Najnowsze wiadomości z kraju

Niemcy zamykają centrum szczepień. “Nie ma szczepionek i chętnych do zaszczepienia”

Największe w stolicy centrum szczepień w dzielnicy Trepow zostanie w czwartek zamknięte. Według informacji niemieckich mediów jest zbyt mało osób chcących się zaszczepić. Pięć pozostałych ośrodków szczepień jest gotowych, ale jeszcze nie działa z powodu braku szczepionek.

Ośrodek szczepień w hali widowiskowo-sportowej Berlin-Treptow na przełomie roku nie będzie czynny. Departament zdrowia berlińskiego Senatu potwierdził portalowi rbb 24 informację o zamknięciu placówki od Sylwestra do 3 stycznia.

Szczepienia w Berlinie rozpoczęły się w niedzielę 27 grudnia. Mobilne zespoły szczepień pracowały w domach spokojnej starości i domach opieki. Po południu szczepienia rozpoczęły się w hali w Treptow, największym centrum szczepień w mieście, z 80 stanowiskami szczepień. Tam najpierw szczepi się pracowników domów opieki. “Jednak nie ma zbyt wielu chętnych” – twierdzi z kolei dziennik “Bild”.

“Szczepienia przez mobilne zespoły szczepień w placówkach opiekuńczych i szpitalach trwają” – ogłosiła administracja zdrowia. “Więcej szczepień dla innych grup ludzi nie jest obecnie możliwe ze względu na ilość (brak) szczepionki”. Z tego powodu pozostałe pięć ośrodków szczepień w Berlinie jest gotowych do pracy, ale jeszcze nie działa.

Jak donosi dziennik “Tagesspiegel” zaplanowane na wtorek otwarcie centrum szczepień przeciwko Covid 19 na byłym lotnisku Tegel zostało przesunięte w związku z tym, że nie ma wystarczającej ilości szczepionek, powiedział Partick Larscheid, główny lekarz dzielnicy Reinickendorf. Centrum ma zostać otwarte w połowie stycznia.

Według danych Instytutu Roberta Kocha (RKI) do wtorkowego wieczoru w Berlinie odnotowano 3839 szczepień na koronawirusa.

 

Źródło: Autor: bml/ jar/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij