Najnowsze wiadomości ze świata

Niemcy też chcą wspierać Ukrainę. Cafe Moskwa w Berlinie zmieniła nazwę na Cafe Kijów… na trzy dni

Legendarna Cafe Moskwa (Cafe Moskau) przy berlińskiej Karl-Marx-Allee w rocznicę rosyjskiej wojny z Ukrainą zmienia nazwę na Cafe Kijów (Cafe Kyiv). Jednak ze względów prawnych tylko na krótko – do 27 lutego. Przed Cafe Kijów w piątek rozpocznie się wielka demonstracja przeciwko rosyjskiej wojnie napastniczej.

W czasach NRD znajdująca się w dawnym Berlinie Wschodnim Cafe Moskwa, “była popularnym (i osławionym) miejscem spotkań, także dla ludzi Stasi. Po zjednoczeniu stała się miejscem konferencji i imprez” – napisał portal dziennika “Bild”. Poza historią i nazwą Cafe Moskwa nie ma obecnie innych związków z Rosją.

W piątek lokal zmienił nazwę na Cafe Kijów, jednak ze względu na ochronę zabytków nowa nazwa została zatwierdzona tylko na najbliższe cztery dni.

Niemiecki think tank Centrum Liberale Moderne wezwał do demonstracji w piątek pod hasłem “Nigdy nie zapomnimy”. Trasa prowadzi spod Cafe Kijów do ambasady rosyjskiej na Unter den Linden i dalej aż do Bramy Brandenburskiej, gdzie około godz. 18 ma się odbyć końcowy wiec pod hasłem “Stand with Ukraine”. Demonstracja jest organizowana we współpracy z organizacją diaspory ukraińskiej “Vitsche”.

 

 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij