Najnowsze wiadomości ze świata

Niemcy przechowują zwłoki zmarłych na Covid-19 w kontenerach transportowych. Zabrakło miejsc w kostnicach

Zwłoki zmarłych na Covid-19 w Hanau pod Frankurtem muszą być czasowo przechowywane w kontenerach transportowych, jeśli nie ma dla nich miejsc w szpitalnych kostnicach – podał portal telewizji SkyNews. Niemcy mierzą się z kolejnym gwałtownym wzrostem zakażeń i od środy wprowadziły nowy lockdown.

„Jeśli ktoś umiera i w szpitalu nie ma miejsca, ciało jest umieszczane w tym kontenerze, gdzie przez krótki czas oczekuje na pochówek” – powiedziała SkyNews urzędniczka odpowiedzialna za cmentarze i krematoria w Hanau. W kontenerze-chłodni jest miejsce dla 25 ciał. Obecnie znajdują się tam zwłoki dwóch zmarłych osób.Rządowy Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha poinformował w piątek o kolejnych 33777 potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w ciągu doby, co oznacza, że od początku epidemii w Niemczech zakaziło się już 1,44 mln osób. Liczba zgonów wzrosła do 24938 po uwzględnieniu zarejestrowanych w piątek 813 przypadków śmiertelnych. Najwyższą od początku epidemii liczbę zgonów – 910 – odnotowano we wtorek.

Władze Berlina ogłosiły, że planują rozpoczęcie szczepień osób starszych przeciwko Covid-19 od 27 grudnia. Jako jedną z przyczyn wzrostu liczby zakażonych władze podają natężenie kontaktów społecznych związany z przedświątecznymi zakupami.

Od środy w Niemczech obowiązują nowe obostrzenia. Do 10 stycznia zamknięte są szkoły oraz sklepy (poza tymi, które są niezbędne do codziennego życia), a w prywatnych spotkaniach może uczestniczyć maksymalnie pięć osób. Nie działają hotele, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony tatuażu.

Niemcy, które stosunkowo dobrze przeszły przez pierwszą falę pandemii, obecnie zajmują w Europie piąte miejsce pod względem liczby infekcji. Pierwsza czwórka to Włochy, Wielka Brytania, Francja i Hiszpania.

Źródło: (PAP) Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij