Najnowsze wiadomości z kraju

Niemcy obawiają się budowy CPK, ale… Trzaskowski wie lepiej. “Zróbmy im konkurencję Modlinem”

Rafał Trzaskowski postanowił na chwilę przed wyborami samorządowymi promować się na antenie Radia Zet. Prezydent Warszawy opowiadał m. in. o kontrowersyjnym świątecznym spocie, z którego nabijali się wszyscy jego polityczni konkurenci. Podzielił się także pomysłami na to, jak odpowiedzieć na uwagi Niemców, którzy przyznali wprost, że obawiają się powstania CPK.

Wiceszef PO odpowiadał na tekst Die Welt, w którym czytamy:

– (…) Polska buduje nowe giga lotnisko. To wypowiedzenie wojny niemieckiemu przemysłowi lotniczemu, który już cierpi z powodu wysokich podatków ekologicznych. Do konkurencji musi przygotować się zwłaszcza niemiecki port lotniczy.

– Czy choćby tylko z tego powodu nie powinniśmy dokończyć budowy lotniska w Baranowie? – dopytywał prowadzący rozmowę red. Rymanowski:

Zdaniem wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Polska powinna robić Niemcom konkurencję… portem lotniczym w Modlinie:

– Niemcy nie będą nas szantażować. (…) Zróbmy im konkurencję Okęciem i rozbudowanym Modlinem. Zróbmy im taką konkurencję, żeby się w ogóle nie pozbierali – mówił Trzaskowski.

Więcej o CPK:
Niemieckie media wprost: CPK to wypowiedzenie wojny naszemu przemysłowi lotniczemu

Szef Ryanaira rozmawiał z ludźmi Tuska i wie, jaka przyszłość czeka CPK. Wszystko jasne!

Po co nam lotnisko w Warszawie jak mamy w Berlinie? Niemiecki ekspert zazdrości Polakom CPK!

Źródło: Stefczyk.info za RadioZet Autor: red.
Fot. Screen X/@RadioZET_NEWS

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij