Najnowsze wiadomości ze świata

Niemcy chcą, żeby Luftwaffe pilnowała polskiego nieba

Niemcy zareagowały na eksplozję w Przewodowie. Zaoferowały Polsce wysłanie myśliwców.

Rzecznik niemieckiego Ministerstwa Obrony Narodowej przekazał w środę na konferencji prasowej, że „w ramach natychmiastowej reakcji na incydenty w Polsce” Berlin zaproponuje patrole niemieckich myśliwców Eurofighter Typhoon. „Może to się stać nawet jutro, jeśli Polska sobie tego życzy” – dodał.

Niemieckie myśliwce patrolowałyby naszą przestrzeń powietrzną w ramach misji NATO Air Policing. Rzecznik poinformował, że z racji bliskości Niemiec nie trzeba by było w tym celu ich przenosić, mogłyby startować z niemieckich baz lotniczych. Dodał, że od 2004 roku, kiedy rozpoczęto tę misję, taka metoda została już wielokrotnie wypróbowana.

Niemiecka minister obrony Christine Lambrecht powiadomiła media, że będzie rozmawiać na ten temat z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem. Liczba myśliwców, które ew. zostaną wysłane do Polski, oraz granice patrolowanej strefy zostaną dopiero ustalone.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Wo st 01 CC BY-SA 3.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij