Najnowsze wiadomości ze świata

Niemcy boją się terrorystów. Zamknęli jarmarki bożonarodzeniowe

Władze Düsseldorfu zamknęły wszystkie jarmarki bożonarodzeniowe. Powodem jest obawa przed zamachem terrorystycznym.

W poniedziałek uzbrojeni policjanci weszli na jarmark bożonarodzeniowy na Corneliusplatz, obecni na nim mieszkańcy i turyści zostali ewakuowani. Duże siły policyjne zostały rozmieszczone w centrum miasta, a władze zdecydowały, że pozostałe jarmarki również zostaną ewakuowane i zamknięte.

Jak informują media, zamknięto Corneliusplatz, rynek przy ratuszu, lodowisko na Ko, diabelski młyn na Burgplatz i Kassematen. Zamknięto je ok. 15. Brzegi Renu, Schadowstrasse i duże części centrum zostały wieczorem otoczone kordonami, a na wielu ulicach w centrum wprowadzono ograniczenia ruchu. Na ulicach pojawiły się liczne radiowozy, a część policjantów miała ciężkie uzbrojenie.

Służby poinformowały, że powodem podjęcia tych działań było „realne zagrożenie terrorystyczne”.
Dziennik Bild ujawnił, że policja otrzymała doniesienia o planowanym wjechaniu w tłum ciężarówką. Akcja policji zakończyła się wieczorem, a jarmarki będą otwarte już dzisiaj. Sami policjanci na razie nie komentują medialnych doniesień. Twierdzą, że boją się naśladowców.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Klearchos Kapoutsis CC BY-SA 3.0
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij