Najnowsze wiadomości z kraju

Niemcy będą musiały wytłumaczyć się z nielegalnych składowisk śmieci w Polsce

Komisja Europejska nakazała Niemcom wyjaśnienia w sprawie skargi dotyczącej nielegalnie składowanych śmieci w Polsce – poinformowała w piątek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

“Komisja Europejska nakazała wyjaśnienia Niemcom w odpowiedzi na naszą skargę dotyczącą nielegalnie składowanych śmieci w Polsce. Niemcy mają czas do 7 września na przedstawienie stanowiska. Na 20 września planowane jest wysłuchanie stron ws. polskiej skargi” – napisała na Twitterze szefowa MKiŚ.

W pod koniec lipca br. Komisja Europejska otrzymała skargę Polski na Niemcy za nielegalnie przywiezione odpady. Jak wcześniej informowała minister Moskwa, to pierwszy krok postępowania przed Trybunałem Sprawiedliwości UE. Przekazała, że w Polsce w siedmiu składowiskach jest 35 tys. ton nielegalnych odpadów, które zostały wwiezione do naszego kraju z Niemiec.

Źródło: PAP Autor: Ewa Wesołowska
Fot. PAP/Lech Muszyński

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij