Najnowsze wiadomości ze świata

Nielegalny imigrant zadźgał urzędnika kiedy dowiedział się, że nie dostanie azylu

We francuskim mieście Pau nielegalny imigrant z Sudanu miał zadźgać urzędnika z biura ds. azylu po tym, gdy jego wniosek został odrzucony. Był wcześniej znany policji.

Zdarzenie miało miejsce w piątek ok. 11 rano. 38-letni nielegalny imigrant z Sudanu wyjął nóż i zadał co najmniej trzy ciosy, w tym jeden w gardło, 46-letniemu urzędnikowi w urzędzie zajmującym się wnioskami o azyl. Mężczyzny nie udało się uratować. Imigrant chwilę wcześniej miał się dowiedzieć, że jego wniosek o azyl został odrzucony.

Wkrótce po ataku sprawca został aresztowany w pobliżu miejsca zbrodni przez specjalną jednostkę policji. Nieoficjalnie wiadomo, że był doskonale znany służbom z wcześniejszych aktów przemocy, chociaż na razie nie jest jasne, czy właśnie to było powodem odrzucenia jego wniosku.

O śmierci urzędnika poinformował minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmamin. Złożył kondolencje rodzinie ofiary i dodał, że uda się do Pau aby spotkać się z innymi pracownikami tego urzędu i z lokalnymi władzami.

Źródło: Stefczyk.info na podstawie Breitbart Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij