Najnowsze wiadomości ze świata

Nielegalny imigrant oskarżony o zamordowanie żony. Miał ją zadźgać na oczach dzieci

Nielegalny imigrant zgłosił się na policję po tym, gdy miał brutalnie zamordować żonę. Stało się to na oczach ich dzieci.

Zdarzenie miało miejsce w mieście Carol Stream w Illinois. W poniedziałek do lokalnego komisariatu policji wszedł 32-letni Baltazar Perez-Estrada. Powiedział policjantom, że właśnie zamordował swoją żonę. Policjanci go aresztowali i rozpoczęli śledztwo.

W jego mieszkaniu przywitała ich makabryczna scena. Prokuratura ujawniła, że Perez-Estrada zadał swojej żonie, 26-letniej Mariceli Simon Franco, kilkanaście ciosów nożem w głowę, ciało, szyję i ręce. Atak był tak brutalny, że omal nie odciął jej głowy. Policjanci ustalili też, że dwójka ich dzieci była wtedy obecna w domu. Jedna z ich córek weszła do sypialni i była świadkiem tej makabrycznej zbrodni.

Policjanci ustalili też, że Perez-Estrada jest nielegalnym imigrantem. Przybył do USA z rodzinnego Meksyku dwa tygodnie wcześniej. Został zatrzymany przez służby imigracyjne, ale wypuszczono go po umówieniu daty rozprawy w sądzie imigracyjnym.

Mężczyzna miał powiedzieć, że wcześniej wdał się w kłótnię z żoną. Jej powodem miało być to, że dowiedział się, że ma kochanka. Jej wujek powiedział mediom, że byli małżeństwem od dziewięciu lat, ale nie układało im się i kobieta planowała odejść.

Imigrant usłyszał pięć zarzutów morderstwa pierwszego stopnia. Sąd zgodził się na zamknięcie go w areszcie tymczasowym. Jego proces rozpocznie się 25 kwietnia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij