Najnowsze wiadomości ze świata

Nielegalny imigrant jest podejrzany o zamordowanie studentki. Polityk żąda wyjaśnień

Policja aresztowała nielegalnego imigranta, którego podejrzewają o zamordowanie 22-letniej studentki Uniwersytetu w Georgii. Gubernator tego stanu żąda od Bidena wyjaśnień, dlaczego pozwolono mu zostać w USA.

W czwartek ok. południa uniwersytecka policja (UGA) otrzymała zgłoszenie, że 22-letnia studentka pielęgniarstwa Laken Hope Riley wyszła pobiegać i kontakt z nią się urwał. Niedługo potem policjant znalazł jej ciało w pobliżu jeziora Herrick, na terenie kampusu. Przyczyną śmierci był najprawdopodobniej cios tępym narzędziem.

Policja zatrzymała w związku z tą zbrodnią kilka osób, ale na podstawie nagrań z monitoringu, zeznań świadków i znalezionych na miejscu zbrodni dowodów głównym podejrzanym został 26-letni Jose Antonio Ibarra. Mężczyzna jest nielegalnym imigrantem z Wenezueli. Nie studiuje na tej uczelni. Ich zdaniem Riley była przypadkową ofiarą – nie znał jej wcześniej i nie planował, że dokona zbrodni, skorzystał z okazji. Nie ma też długiej kartoteki policyjnej.

 

Równocześnie policja aresztowała jego brata, 29-letniego Diego Ibarrę. To była pomyłka – był bardzo podobny do brata i pasował do jego życiorysu. Mężczyzna wylegitymował się jednak tzw. zieloną kartą, która okazała się być fałszywa. Został oskarżony o używanie fałszywych dokumentów, grozi mu do 10 lat więzienia.

Telewizja Fox News poinformowała, w oparciu o źródła w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) i imigracyjnej służbie ICE, że Ibarra dotarł do USA nielegalnie w 2022 roku, przekradając się z Meksyku do teksańskiego El Paso. Został zatrzymany przez służby, ale zdecydowano się go wypuścić na wolność. W sobotę republikański gubernator Georgii wysłał list do prezydenta Bidena, w którym domaga się od niego wyjaśnień i zabezpieczenia granicy z Meksykiem. Chce wiedzieć, dlaczego jego administracji nie poinformowano, że w jego stanie wypuszczono nielegalnego imigranta. Dodał, że o tym, że to nielegalny imigrant, dowiedział się z przecieków do prasy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. GAgayle

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij