Najnowsze wiadomości z kraju

Nielegalni pracownicy ukryci w pojemnikach na… mięso. Wpadli podczas kontroli SG

Siedmioro cudzoziemców – pięcioro Kolumbijczyków oraz dwoje Nepalczyków schowanych w pojemnikach na mięso ujawnili strażnicy graniczni podczas kontroli w przetwórni mięsa w powiecie chrzanowskim. Cudzoziemcy nie posiadali zezwoleń na pracę – poinformowała w środę Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

“Cudzoziemcy nie posiadali żadnych zezwoleń uprawniających ich do wykonywania pracy, a podczas kontroli przedstawili tylko paszporty. Tłumaczyli, że kiedy dowiedzieli się o prowadzonej w przedsiębiorstwie kontroli, schowali się w pojemnikach na mięso licząc, że nie zostaną zauważeni. Jednak nie umknęło to uwadze funkcjonariuszy SG” – relacjonowała Drożdż.

Troje obywateli Kolumbii – dwie kobiety i mężczyzna oraz Nepalka otrzymali decyzje o zobowiązaniu do powrotu do swojego kraju wraz z zakazem wjazdu do strefy Schengen przez okres jednego roku. W stosunku do pozostałej trójki nielegalnie pracujących obcokrajowców, są prowadzone dalsze czynności.

Właścicielowi przedsiębiorstwa mięsnego za zatrudnianie cudzoziemców wbrew przepisom grozi kara grzywny w wysokości nawet do 30 tys. zł.

Źródło: PAP Autor: Szymon Bafia
Fot. www.karpacki.strazgraniczna.pl/

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij