Najnowsze wiadomości ze świata

Nielegalni imigranci rzucali kamieniami w przechodniów. Zaatakowali mężczyzn, którzy próbowali ich powstrzymać

Grupa nielegalnych imigrantów zabawiała się rzucaniem kamieniami w przypadkowych przechodniów. Następnie pobili dwóch mężczyzn, którzy próbowali ich powstrzymać.

Zdarzenie miało miejsce w nowojorskim Harlemie, w pobliżu starego więzienia, które władze przerobiły na schronisko dla nielegalnych imigrantów. Nowojorska policja dostała zgłoszenie, że imigranci rzucają w przechodniów kamieniami i innymi obiektami.

Dwóch mężczyzn postanowiło interweniować. Nie skończyło się to dla nich dobrze. Pierwszy został zaatakowany i zaczął uciekać, a imigranci zaczęli go gonić. Przecznicę dalej podbiegł do szklanych drzwi do jednego z budynków i najprawdopodobniej chciał się w nim schronić, ale imigranci pchnęli go na nie. Szkło pękło, a mężczyzna pokaleczył sobie rękę. Drugi został przez nich pobity. Obydwaj trafili do szpitali, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nowojorska policja prowadzi w tej sprawie śledztwo, na razie zatrzymano jednego imigranta i wystawiono mu mandat za aspołeczne zachowanie.

Nowy Jork w ostatnich miesiącach zmaga się z falą nielegalnej imigracji, głównie zza południowej granicy USA. Swoich imigrantów wysyłali też do tego miasta gubernatorzy z przygranicznych stanów. Jest to protest przeciwko polityce imigracyjnej administracji Bidena – wysyłają złapanych nielegalnych imigrantów do lewicowych miast, które – tak jak Nowy Jork – deklarowały się wcześniej jako sanktuaria dla imigrantów i odmawiały współpracy ze służbami imigracyjnymi. Obecnie w tym mieście przebywa co najmniej 50 tysięcy nielegalnych imigrantów, a jego burmistrz Eric Adams powiedział w zeszłym tygodniu, że nie mają już miejsca dla kolejnych.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij