Najnowsze wiadomości z kraju

Niedźwiedź w centrum Sanoka. Zwierzę urządziło sobie spacer po mieście

Niedźwiedź urządził sobie spacer po Sanoku. Na szczęście nie doszło do tragedii, a wędrówkę zwierzęcia kontrolowali policjanci.

Jak informuje portal KorsoSanockie.pl, niedźwiedź został zauważony w piątek w okolicy dawnej strzelnicy w Sanoku.

Asp. szt. Anna Oleniacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sanoku przekazała stacji RMF FM, że funkcjonariusze kontrolowali trasę niedźwiedzia. Dbali o to, aby jego obecność nie stanowiła zagrożenia dla żadnego człowieka.

Mundurowi byli wyposażeni w strzelby gładkolufowe na wypadek ataku ze strony zwierzęcia.

Do akcji wkroczyli także specjaliści z Ligi Ochrony Przyrody Okręg Bieszczadzki w Sanoku. Jak przekazał prezes wspomnianej instytucji w rozmowie z portalem eSanok.pl, niedźwiedź był widywany już od kilku dni w okolicach Olchowiec, Bykowiec czy w Sanoku.

Zwierzę jest odrzucone od matki, prawdopodobnie głodne i w strachu oraz desperacji szuka w naszym mieście pożywienia. Należy pamiętać, że jest to zwierzę drapieżne i w takim stanie może zrobić krzywdę, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność – wyjaśnił Ryszard Rygliszyn, prezes Okręgu Bieszczadzkiego LOP w Sanoku.

Po godzinie 9 w sobotę zwierzę opuściło miasto i najprawdopodobniej wróciło do lasu.

Źródło: stefczyk.info/na podst.eSanok/RMF Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij