Publicystyka

Niedożywienie, odleżyny, nieleczone choroby i koronawirus. Kto ponosi odpowiedzialność za fatalne warunki i śmierć pensjonariuszy DPS-u?

Niedożywienie, odleżyny, nieleczone choroby i koronawirus. W tle urzędnicy miejscy i wysokie nagrody pieniężne. Ujawniamy kulisy tragedii w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Zielonej Górze. Kto ponosi odpowiedzialność za fatalne warunki i śmierć pensjonariuszy?

Dlaczego prezydent Janusz Kubicki zatrudnił nowego dyrektora placówki bez zasięgnięcia opinii na jego temat? W jaki sposób urzędnicy miejscy sprawowali nadzór nad domem opieki? Dlaczego, mimo, że pracownicy DPS-u informowali prezydenta Kubickiego i innych urzędników o fatalnym zarządzaniu, urząd miasta nie podjął żadnych kroków? Jaką opiekę mieli pensjonariusze za ponad 4 tysiące złotych, które płacili za każdy miesiąc pobytu? Kto i w jakim momencie przyznał dyrektorowi ośrodka 15.000 złotych nagrody? Jak doszło do wybuchu ogniska koronawirusa i jakie były tego konsekwencje? Kulisy koszmaru w domu opieki w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 22:30 w TVP1.

Zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=QBV6XOL1G7A

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij