Najnowsze wiadomości ze świata

Niecodzienne sceny przed pałacem Buckingham. Kobieta pocałowała nowego króla

W piątek po południu po raz pierwszy od objęcia tronu król Karol III wraz i jego żona Camilla przybyli do pałacu Buckingham. Przed pałacem wysiedli z samochodu i podeszli do zgromadzonych tam ludzi, aby uścisnąć im ręce. W pewnym momencie doszło do naruszenia protokołu, gdy kobieta z tłumu ucałowała nowego króla.

Spacer króla Karola III i jego małżonki przed bramami pałacu trwał 12 minut. W tym czasie zebrani, którzy przybyli przywitać nowego monarchę klaskali i wiwatowali na jego cześć. „Niech cię Bóg błogosławi, Karolu” – dało się słyszeć z tłumu. Inni krzyczeli: „Boże chroń króla”. Dziennikarze telewizji SKy News, która relacjonowała te wydarzenia zauważyli, że niektórzy płakali i ocenili to jako „przejmujące sceny”.

Chris Ship z ITV News skomentował wyjście Karola III do poddanych mówiąc, że była to „bardzo mądra decyzja”. „Nie widzieliśmy, czy samochód się zatrzyma, czy wjedzie prosto do pałacu” – mówił Ship.

W pewnym momencie mężczyzna z tłumu podziękował nowemu królowi za wyjście. „Naprawdę to doceniamy” – przekazał mu poddany.

Podczas spaceru Karola III doszło do niecodziennej sytuacji, która była naruszeniem protokół, a wszystko zarejestrowała kamera. Gdy następca Elżbiety II rozmawiał z zebranymi pod pałacem i wymieniał uściski dłoni, kobieta z tłumu najpierw podała mu rękę a następnie pocałowała go w policzek.

Następnie Karol III i jego żona Camilla przeszli wzdłuż ogrodzenia pałacu, gdzie leżą kwiaty przynoszone przez ludzi opłakujących zmarłą w czwartek po południu królową Elżbietę II.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP/onet Autor: MS
Fot. PAP/twitter sky news

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij