Najnowsze wiadomości z kraju

Niecodzienna interwencja strażaków. Uwolnili psa, którego głowa utknęła w… bańce na mleko

Właściciel psa, mieszkaniec Witówka, musiał w środę wezwać na pomoc strażaków z OSP Jedwabno na Mazurach. Jego ciekawski pies wsadził głowę do blaszanej bańki na mleko i nie mógł jej wyjąć. Do uwolnienia czworonoga trzeba było użyć narzędzi hydraulicznych.

Z relacji właściciela wynikało, że pies prawdopodobnie z ciekawości włożył głowę do 10-litrowej kanki na mleko, która stała w szopie nieużywana od lat.”To duży pies w typie owczarka niemieckiego. Średnica otworu kanki była niewiele większa od jego głowy. Zdołał włożyć głowę do środka, ale wyjąć nie miał już szans” – powiedział PAP komendant gminny OSP Jedwabno Krzysztof Nikadon.

Właściciel psa początkowo próbował uwolnić go samodzielnie przy użyciu szlifierki. Potem wezwał strażaków i lekarza weterynarii, który podał zwierzęciu środki uspokajające.

Strażacy musieli działać pod presją czasu ze względu na to, że pies miał ograniczony dostęp do powietrza.

Według komendanta OSP, do przecięcia stalowej bańki trzeba było użyć specjalistycznych narzędzi. Było to utrudnione ze względu na brak miejsca. Strażacy musieli działać ostrożnie, żeby nie skaleczyć zwierzęcia.

“Psa udało się uwolnić, nic mu się nie stało. Wymagało to bardzo precyzyjnego cięcia i rozginania blachy przy użyciu nożyc i rozpieracza hydraulicznego” – przekazał komendant.

Nie była to pierwsza interwencja strażaków z OSP Jedwabno przy pomocy zwierzętom. Wcześniej uwalniali m.in. jelonka, który wpadł do betonowej studni leśnego bunkra, sowę uwięzioną w kominie jednego z domów w Nartach, czy łabędzie zaplątane w wędkarską żyłkę.

Źródło: PAP Autor: Marcin Boguszewski
Fot. Facebook/OSP KSRG Jedwabno

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij