Najnowsze wiadomości z kraju

“Niech ten świąteczny czas przyczyni się do umocnienia naszej solidarnej więzi” – piękne życzenia od pary prezydenckiej

W niedzielę rano para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda złożyli rodakom życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Niech w polskich domach w kraju i za granicą zagości uroczysta świąteczna atmosfera pełna pokoju, rodzinnego szczęścia i harmonii – powiedział prezydent.

Nagranie z życzeniami pary prezydenckiej zostało opublikowane w niedzielę rano na stronie prezydenckiej kancelarii.”Szanowni państwo, drodzy rodacy w kraju i za granicą, z okazji Świąt Wielkanocnych proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia. Niech to wspomnienie zwycięstwa życia nad śmiercią i dobra nad złem przyniesie nam wszystkim nadzieję i nowe siły. Niech w polskich domach w kraju i za granicą zagości uroczysta świąteczna atmosfera pełna pokoju, rodzinnego szczęścia i harmonii” – powiedział prezydent Duda.

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda podkreśliła, że w wielkanocny poranek składamy sobie życzenia, spotykamy się z bliskimi i pielęgnujemy piękne tradycje wielkanocne. “Niech i one wzmacniają więź między pokoleniami i przywiązanie do naszego dziedzictwa” – powiedziała.

Prezydent zaznaczył, że “Święta Zmartwychwstania Pańskiego upamiętniają początek zupełnie nowego rozdziału w historii ludzkości, przynoszą nadzieję, której potrzebujemy zawsze, ale szczególnie właśnie teraz, w obecnym czasie”.

Pierwsza dama wskazała, że “Wielkanoc uczy nas bycia blisko siebie, pomagania sobie nawzajem i wspierania najbardziej potrzebujących”. “W tym czasie okazujemy innym szacunek i ofiarujemy życzliwy uśmiech. Pomnażamy dobro, które zbliża nas ku sobie. Są to także już drugie wiosenne Święta, które przeżywamy razem z uchodźcami wojennymi z Ukrainy, ofiarami rosyjskiej agresji. Niech ten świąteczny czas przyczyni się do umocnienia naszej solidarnej więzi” – podkreśliła.

“Jak co roku, szczególnie serdeczne życzenia przekazujemy żołnierzom, funkcjonariuszom oraz pracownikom wszystkich służb i instytucji, a także przedsiębiorstw, dzięki którym święta upływają nam spokojnie. Serdecznie dziękujemy za oddanie i sprawność, z jakimi wykonują państwo swoje odpowiedzialne zadania” – zaznaczył prezydent Duda. “Raz jeszcze błogosławionych, pogodnych, pełnych zdrowia Świąt Wielkiej Nocy” – powiedziała Agata Kornhauser-Duda. “Wszystkiego dobrego” – życzył prezydent.

Źródło: PAP Autor: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka
Fot. Facebook/Andrzej Duda

Polecane artykuły

0 0

800 Plus dla uchodźców. Będą nowe zasady

0 0

Kolejny incydent na granicy z Białorusią. Zniszczono karetkę

0 0

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij