Wiadomości sportowe z kraju i świata

Niebieskie kartki miały zrewolucjonizować piłkę nożną. FIFA chce chronić ducha i tradycje sportu

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) jest przeciwna proponowanym przez organ odpowiedzialny za przepisy gry (IFAB) niebieskim kartkom, czyli czasowym wykluczeniom zawodników z meczu. “Ten temat dla nas nie istnieje” – podkreślił szef FIFA Gianni Infantino.

W sobotę odbywa się zgromadzenie IFAB, czyli Międzynarodowej Rady Futbolu, podczas którego prawdopodobnie m.in. zapadnie decyzja o wdrożeniu niebieskich kartek w niektórych profesjonalnych rozgrywkach.

Taka kartka miałaby być czymś pomiędzy żółtą a czerwoną i oznaczałaby usunięcie piłkarza z boiska na 10 minut, np. za niesportowe zachowanie lub tzw. faule taktyczne. Rozwiązania testowano już na poziomie amatorskim.

“Nie będzie żadnych niebieskich kartek w elitarnych rozgrywkach. Ten temat dla nas nie istnieje. FIFA jest im całkowicie przeciwna. Jeszcze do niedawna nawet o tym nie wiedziałem, jako szef FIFA, a FIFA ma coś do powiedzenia w IFAB. Jeśli szukacie nagłówka, to proponuję: Czerwona kartka dla niebieskiej kartki” – powiedział w piątek dziennikarzom Infantino.

Jak dodał, FIFA zawsze jest gotowa na dyskusje o nowych pomysłach i propozycjach.

“Ale trzeba też chronić ducha i tradycję tego sportu. Nie ma czegoś takiego jak niebieska kartka” – powtórzył.

Zgromadzenie IFAB odbywa się w szkockiej miejscowości Loch Lomond nieopodal Glasgow.

Źródło: PAP Autor: mm/ cegl/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij