Najnowsze wiadomości z kraju

Niebezpieczna bakteria w towarach popularnego marketu. Produkt można zwrócić bez paragonu

Firma Kaufland wycofuje ze sprzedaży partię jaj w związku z obecnością pałeczek Salmonella Enteritidis. Spożycie tych jaj może prowadzić do nudności, wymiotów i biegunki.

W środę firma Kaufland poinformowała o wycofaniu za sprzedaży partii jaj w związku z wykryciem pałeczek Salmonella Enteritidis podczas badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Podkreślono, że ich spożycie może prowadzić do nudności, wymiotów i biegunki.Ostrzeżenie dotyczy produktu: “K-Stąd Takie Dobre! Jaja od kury zielononóżki, klasa A, 10 szt.”, EAN 4047905903490, z terminem spożycia 08.07.2023, nr partii: PAW08 i kodem na skorupkach: 1PL10081308.

Producentem jest Aktiw Sp. z o.o. Gostków ul. Główna 15 58-312 Stare Bogaczowice. Jaja pochodzą z Fermy Drobiu Tomasz Jakubowski. Nr weterynaryjny zakładu to: PL02215903WE.

Jak przekazano, firma Kaufland po badaniach wycofała produkt ze sprzedaży. Produkt można zwrócić w każdym markecie Kaufland, także bez okazywania paragonu, otrzymując zwrot pieniędzy za zakup.

W przypadku pytań klientów dostępna jest bezpłatna Infolinia Kaufland: 800 300 062 (czynna: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 i w soboty od 08:00 do 17:00).

Według danych publikowanych przez Zakład Epidemiologii NIZP-PZH w Polsce od wielu lat pałeczki Salmonelli są najczęstszą przyczyną zakażeń przewodu pokarmowego pochodzenia bakteryjnego. Zachorowania przez nie wywołane przeważnie objawiają się jako nieżyt żołądkowo-jelitowy, charakteryzujący się biegunką, bólami brzucha i wymiotami. Do zakażeń dochodzi najczęściej drogą pokarmową, po spożyciu zanieczyszczonej żywności.

Źródło: PAP Autor: Aleksandra Kiełczykowska
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Polacy za biedni na wakacje

0 0

Bunt zakonnic. Arcybiskup ekskomunikował cały klasztor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij