Najnowsze wiadomości ze świata

Nie żyje założyciel Red Bulla

Nie żyje Dietrich Mateschitz. Był założycielem firmy Red Bull.

Urodzony w 1944 roku w Austrii biznesmen skończył studia na kierunku marketing, po czym zaczął pracę dla koncernu Unilever, gdzie prowadził marketing detergentów. Następnie przeniósł się do firmy kosmetycznej Blendax. Podczas jednej z podróży służbowych dowiedział się o Krating Daeng – popularnym w Azji niegazowanym napoju energetycznym. Skontaktował się z tajskim biznesmenem Chaleo Yoovidhyą, właścicielem tej marki, i postanowili ją wprowadzić na rynki europejskie, pod przetłumaczoną na język angielski nazwą.

Red Bull od początku był znany z agresywnej strategii marketingowej, która w dużym stopniu polegała na sponsorowaniu świata sportu. Początkowo koncentrowali się na sportach ekstremalnych – firma sponsorowała na przykład wyścigi lotnicze, czy też konkurs skoków do wody. Stopniowo jednak wchodzili coraz mocniej w świat „zwykłego sportu”, jak Formuła 1 czy piłka nożna. Sam napój stał się wielkim sukcesem komercyjnym, a Mateschitz dorobił się na nim fortuny. Z majątkiem wycenianym na ponad 27 mld dolarów, był najbogatszym Austriakiem i 51. najbogatszym człowiekiem na świecie.

Miliarder zmarł po krótkiej chorobie. Miał 78 lat.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij