Wojciech Korda Rozrywka

Nie żyje wokalista legendarnej polskiej kapeli

W sobotę zmarł kompozytor, gitarzysta, wokalista zespołu Niebiesko-Czarni Wojciech Korda; informację przekazała Polska Fundacja Muzyczna.

Muzyk zmarł w wieku 79 lat po długiej i ciężkiej chorobie. „Był polskim wokalistą rockowym, gitarzystą, kompozytorem, współtwórcą muzyki do pierwszej polskiej rock-opery Naga. Od początku choroby Wojciech Korda pozostawał pod opieką Polskiej Fundacji Muzycznej” – poinformowała organizacja.

Wojciech Korda (właśc. Kędziora) urodził się 11 marca 1944 w Poznaniu. W latach 1951–1957 śpiewał w chórze “Poznańskie Słowiki”. W latach 1964-1976 występował w zespole Niebiesko-Czarni. Następnie występował w duecie z ówczesną żoną Adą Rusowicz. Przez lata koncertował za granicą.

W ostatnich latach artysta ciężko chorował, przeszedł sześć udarów. Jego przyjaciele oraz Polska Fundacja Muzyczna przez lata zbierali środki na zakupy środków opatrunkowych i lekarstw.

Czytaj więcej:

Kłopoty gwiazd. Znane aktorki i influencerzy z zarzutami

Źródło: PAP Autor: Rafał Pogrzebny
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij