Najnowsze wiadomości z kraju

Nie żyje Tomasz Komenda. Miał 46 lat

Tomasz Komenda nie żyje – taką informację podał Grzegorz Głuszak, dziennikarz programu „Uwaga” TVN. 46-latek spędził w więzieniu 18 lat za zbrodnię, której nie popełnił.

Grzegorz Głuszak poinformował w środę, że w wieku 46-lat zmarł Tomasz Komenda. Dziennikarz programu „Uwaga” od początku zajmował się sprawą niesłusznie skazanego mężczyzny.

Tomasz Komenda wyszedł z więzienia w 2018 roku. Przez 18 lat odsiadywał wyrok 25 lat pozbawienia wolności za zbrodnię, której nie popełnił. Za lata spędzone w zakładzie karnym otrzymał zadośćuczynienie w kwocie 12 mln zł oraz 800 tys. odszkodowania.

Żadne pieniądze nie wynagrodzą mi tego, co straciłem. Czy to 12 czy 18 milionów, to tylko moneta. Moich lat nikt już nie wróci – mówił w 2021 roku Komenda.

Mężczyzna, który został niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi w Miłoszycach chorował na raka płuc.

Leczę się, jestem na chemii, włosy już mi odrosły. Żyję, z tym, że był tak, teraz nie ma, ale nie wiadomo, czy znowu nie wróci. Do operacji się nie nadawał. Ciężko mam. Ciekawe, kiedy rzucę w końcu ten krzyż, już należałoby mi się trochę spokoju – mówił latem ubiegłego roku w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Źródło: stefczyk.info/na podst.TVN Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij